Ticari faaliyete 2004 yılında başlanmış olup, resmi olarak Akses Aydınlatma 2006 yılında kurulmuştur. Ack, Cata, Jupiter, Fujika, Mutlusan gibi firmalarda bayiliklerimiz bulunmaktadır. Bayiliklerimizde ve fiyatlarımızda iddialı bir duruşumuz vardır. Aydınlatma sektöründe downlight armatür ürünlerinde ikinci adresi konumunda bulunmaktayız.

2015 itibariyle AK-SAN marka adı altında 4*18W etanj imalatına girmiş bulunmaktayız. Bununla birlikte Tms, Ray Spot ürünlerinin de imalatını yapmaktayız. Bazı downlightları da fason olarak imalatımızda bulundurmaktayız. Fabrikada kullandığımız ürünlerin aksesuarlarını ithal olarak elde ediyoruz.

En büyük enerjimizi genç kadromuzdan ve hırsımızdan kazanıyoruz. Kimsenin desteği olmadan bugünlere gelmeyi başardık ve bu başarımızı daha da ileriye taşımak istiyoruz.

Teknik desteğimiz olabildiğince ve hızlı bir şekilde sorunsuz hizmet vermektedir. Aynı zamanda 10 seneden beri Dominos Pizza mağazalar zincirine hizmet vermekteyiz. Onların malzeme tedarikçisi firmasıyız. Alt yapı çalışmalarında da ekiplerimiz var. Sattığımız her ürünün arkasında duruyoruz. Şirketimizin iade kabul etmiyoruz diye bir politikası yoktur. Beğenilmeyen, istenilmeyen armatür her zaman iade edilebilir. Garanti şartları sattığımız ürünün şartlarını kaldırmasa bile müşteri memnuniyeti için iadeyi kabul eden bir firma olarak yolumuza devam etmekteyiz.